Stosowanie witamin B12 i B9

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie stosowania witaminy b12 oraz b9. Czy przed zażyciem ww witamin muszę udać się do lekarza i zbadać ewe niedobór tych witamin? czy witaminę b12 powinno brać się razem z witaminą b9? przeczytałem że dawkowanie tych witamin pozwala utrzymać koncentracje, poprawia pamięć i zdolności percepcji, czy to fakt czy mit? I ostatnie pytanie dotyczy dawkowania witamin, ile razy dziennie i w jakiej kolejności? pozdrawiam Łukasz

Przed suplementacją należy zrobić badanie w celu ustalenia poziomu witamin. Nie powinno się doprowadzać do nadmiaru i trzeba na jakiejś podstawie ustalić dawkowanie.