Stosowanie witamin przed i w czasie ciąży

Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć kiedy najlepiej jest zajść w ciążę? Głównie interesuje mnie temat witaminy D. Czy to prawda, że w II-gim trymestrze konieczne jest dostarczanie tej witaminy? A co w takim razie z I-szym i III-cim trymestrem? Czy wtedy nie jest to już AŻ TAK konieczne? Zależy mi na zdrowiu dziecka i swoim. Gdy moja mama urodziła mnie (kwiecień) od razu zachorowała na RZS - doczytałam się, że ma to związek z niedoborem witaminy D. Proszę o odpowiedź

Witam
proponuję po prostu przyjmować kwas foliowy 0,4mg oraz wit D3 1000j. na 3 miesiące przed planowaną ciążą oraz na początku ciąży do czasu konsultacji z ginekologiem, który wyda dalsze zalecenia