Stosowanie witaminy B12 a niedokrwistość złośliwa

witam, mam niedokrwistość złośliwą,do końca życia muszę przyjmować wit B12 w zastrzykach,mam pytanie,czy te iniekcje muszę robić tylko w gabinetach zabiegowych i tylko w pośladek czy mogę je sobie sama robić np w rękę lub brzuch

Piotr Pilarski

Muszą być to iniekcje domięśniowe a takie wykonują tylko pielęgniarki z racji na możliwe powikłania jakie mogą wystąpić przy nieumiejętnym wykonaniu.

Pozdrawiam.