Stosowanie Xarelto po udarze niedokrwiennym

Jestem 68 latkiem 1, 5 roku temu przebylem udar niedokrwienny poprzedzony zakrzepicã żył kończyny dolnej ponadto choruje na cukrzycę leczonã insuliną mam zmiany naczyniowe w gałkach ocznych i nerkach i od 3miesiecy rozrusznik serca czy w tym przypadku należy mi się Xarelto 15mg 42 tbl z refundacja? Pozdrawiam Mirek Olsztyn

Aleksander Ropielewski

Refundacja obejmuje: Leczenie zakrzepicy żył głębokich oraz profilaktyka nawrotowej zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej po ostrej zakrzepicy żył głębokich u osób powyżej 18 roku życia; Leczenie zatorowości płucnej oraz profilaktyka nawrotowej zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej u dorosłych.