Stosowanie Yasminelle przy Łojotokowym Zapaleniu Skóry

Witam :) bylam u dermatologa ktory stwierdzil u mnie łzs . Dostalam recepte i uslyszalam ze to w takim wieku normalne. Nastepnie odwiedzilam ginekologa (ze wzgledu na bolesne , dlugie miesiaczki i cykle i zwiazana z tym anemie), ktory po szczegolowych badaniach stwierdzil problemy hormonalne . Przepisal mi Yasminelle. Czy te wszystkie czynniki (miesiaczka, LZS, anemia itd) sa wynikiem hormonow i czy przyjmujac Yasminelle wszzystko sie ureguluje?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, łojotokowe zapalenie skory może byc powiązane. Natomiast anemia może byc wynikiem krwawień miesięcznych zbyt obfitych. Stosowanie terapii hormonalnej powinno pomóc chociaż na cześć z problemów. Pozdrawiam