Stosowanie Yazz i antybiotykoterapii

Witam serdecznie Zazywam Yazz w 12 dniu ropoczęłam antybiotyk Augumentin SR przez 10 dni. Dzisiaj zgodnie z blistrem wypada ostatnia aktywna tabletka Yazz (24). Od jutra powinnam zaczac 4 placebo. Pytanie - czy nie powinnam rozpoczac kolejnego opakowania Yazzu by antykoncepcja była zachowana (uwzględniajac 7 dni dodatkowej ochrony od zakonczenia antybiotyku)?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli stosuje Pani Augumentin przez 10 dni, powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek placebo, ale stosować jednocześnie i przez tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii dodatkowe metody antykoncepcji. Pozdrawiam.