Stosowanie zastrzyków hormonalnych a działania niepożądane

Witam, chciałabym się zapytać która metoda jest lepsza tabletki antykoncepcyjne czy zastrzyk?Słyszałam że zastrzyk ma dużą ilość hormonów, chłopak chce zastrzyk a ja nie jestem tego pewna bo to 3 miesiące mogą być po tym skutki uboczne, a po tabletki można odstawić a zastrzyku nie.Prosze o odpowiedz.

Szanowna Pani,
tabletki będą lepszą opcją, dadzą Pani lepszą kontrolę cyklu, regularność miesiączek oraz odwracalność działania antykoncepcyjnego. Zastrzyk Depo-Provera , bo o nim mowa zawiera tylko jeden hormon. Istnieje ryzyko rozregulowania krwawień miesięcznych, co nie jest zbyt komfortowe. Nie znam Pani wywiadu, ale zdecydowanie zalecałbym Pani tabletki.