Stosowanie zastrzyków przecwizakrzepowych a miesiączka

Ostatnią miesiączkę miałam 22 listopada. 28 listopada złamałam nogę i od tamtego momentu przez 4 tygodnie przyjmowałam zastrzyki przecizakrzepowe Fragmin w brzuch. Czy mogły mieć one wpływ na miesiączkę, której nie mam od 22 listopada czyli 45 dni? Ciąże wykluczam, gdyż w tym okresie współżyłam tylko 2 razy, z prezerwatywą.

Aleksander Ropielewski

Zaburzenia miesiączkowania raczej wynikają ze stresu okołourazowego jakim było dla organizmu złamanie i zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu po złamaniu. Enoksaparyna, którą podaje się najczęściej jako profilaktykę przaeciwzakrzepową nie wpływa na wydłużenie przerwy między okresami.