Stosowanie żelu Elmex na nadwrażliwe dziąsła

Witam Jak stosować żel elmex na nadwrażliwe dziąsła ? czy można stosować codziennie wieczorem ? Czy inaczej. Pozdrawiam

Żel Elmex nie jest do stosowania na dziąsła tylko na zęby. Ma bardzo wysoką zawartość fluoru co powoduje wzmocnienie zębów. Sam fluor nie znosi nadwrażliwości szyjek zębowych bo pewnie o to chodzi. Proszę spróbować płyn zielony elmex w połączeniu z zieloną pastą, powinna się zmniejszyć nadwrażliwość.

Zdecydowanie polecam Tooth mousse. Jest to pianka zawierąca nietoksyczny amorficzny fosforan wapnia. Toksyczny fluor jedynie zatrzyma wytwarzanie ATP (energii) w mitochondriach pana komórek nie likwidując nadwrażliwości. Pozdrawiam

Żel Elmex nie jest przeznaczony do wrażliwych dziąseł. To żel z fluorem, który stosuje się w zapobieganiu próchnicy oraz przy odsłoniętycz szyjkach zębów. Należy myć nim zęby wieczorem (zamiast pasty) raz tygodniu. Nie płukać jamy ustnej po zastosowaniu żelu, nic nie jeść i nie pić. Przy odsłoniętych szyjkach można go stosować w specjalnej nakladce na zęby (trzena ją wykonać u dentysty).

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga