Stosowanie ziół na kamicę pęcherza żółciowego

Witam. Mam stwierdzoną kamicę pęcherza żółciowego (złogi drobne, liczne). Nie chcę mieć usuwanego pęcherzyka. Przeczytałam w internecie ,iż czasami pomagają zioła i tutaj moje pytanie brzmi ,które zioła mogą mi pomóc? Wspomnę ,że biorę środek antykoncepcyjny Stediril30 i najlepiej gdyby były to zioła,które nie miałyby wpływu na ten lek. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Biorąc pod uwagę przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, które są jednym z czynników ryzyka kamicy żółciowej w pierwszej kolejności powinna Pani oprzeć się na stanowisku lekarzy wobec Pani problemu, a nie na poradach internetowych, w których dominują różne mity, nie mające żadnego potwierdzenia medycznego. Zioła stosuje się wspomagająco w problemach z woreczkiem żółciowym, odpowiednio do obranego kierunku leczenia (niekoniecznie zawsze operacyjnego, są również leki czy rozbijanie kamieni przy małych rozmiarach). Wśród ziół o korzystnym wpływie na funkcjonowanie wyrostka robaczkowego znajdują się dziurawiec, mniszek, jałowiec, ostropest plamisty i kurkuma - ale ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami lekarza prowadzącego.