Stosowanie Zoloftu a alkohol

Ile dni wcześniej odstawić chwilowo tabletki Zoloft, przed zamiarem wypicia alkoholu, przy dawce 1 tabletka dziennie ? Wystarczy nie wziąć tylko w ten dzień tabletki, czy kilka dni wcześniej ? I takie samo pytanie w przypadku zażycia amfetaminy ? Bo z tego co wiem, nie można łączyć z Zoloftem alkoholu, a już na pewno narkotyków, więc na ile dni przed wypiciem/zażyciem odstawić, aby nie było zagrożenia przy połączeniu tego leku z używkami ? Chodzi tutaj o 16 - latkę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Albo leczy się depresje albo się pije alkohol i zażywa narkotyki. Leki przeciwdepresyjne należy odstawić na min. 3 tygodnie przed zamiarem spożycia alkoholu. Lek ten kumuluje się w organizmie i jego eliminacja jest powolna.