Stosowanie Zomirenu a jego dawkowanie

dostałam jakiś czas temu od endokrynologa Zomiren 0,5 zjadłam jedno opakowanie po jakiś trzech tygodniach drugie , które już się konczy , czy teraz muszę powoli schodzić z dawki ? czułam się zle gdy nie wziełam tabletki . dziwnie rozstrzęsiona . Brałam tylko jedną dziennie . Czasem połowę na noc dodatkowo .

Dzień dobry,

Zamiren, czyli alprazolam jest lekiem o dość dużym potencjale uzależniającym. Proszę powoli schodzić z dawki, aby uniknąć nieprzyjemnych objawów odstawiennych, najlepiej robić to pod kontrolą lekarza, który ustali Pani na podstawie wywiadu i badania klinicznego tempo redukcji dawki leku.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz