Flucofast a jego stosowanie przy grzybicy

Witam, zaraziliśmy się z partnerką grzybicą i lekarz przypisał lek Flucofast . Mam dokładny opis jak brać te tabletki, aczkolwiek jedna dawka powinna zawierać 150 mg leku, a jedna tabletka ma tylko 100 mg. Nie było by problemu gdyby były to zwykłe tabletki które da się przepołowić na pół. Niestety są to tabletki w tej otoczce która się rozpuszcza, a w środku Flucofastu jest proszek. Nie da się tego podzielić, można jedynie otworzyć i teraz pytanie co zrobić ? Czy brać po prostu jedną czyli 100 mg czy dwie? A może kupiłem jakiś zły Flucofast? Mam nadzieje, że nie, ponieważ cena Flucofastu jest dosyć wysoka i nie chciałbym wydawać tych pieniędzy po raz drugi :) Jednocześnie bardzo mi zależy na skutecznym wyleczeniu grzybicy, więc właściwe przyjmowanie leku z pewnością jest tu bardzo istotne. Proszę o rade bo nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.Kamil

Magdalena Mroczek

Flucofast jest to lek, kótrego składnikiem aktywnym jest flukonazol. Jest to lek stosowany w przebiegu infekcji grzybiczych, głównie w zakażeniu drożdżakami. Działa on poprzez hamowanie syntezy ergosterolu, kótry jest składnikiem błony komórkowej grzybów. Preparat przeznaczony jets do stosowania ogólnego i sprzedawany w formie kapsułek. Lek można kupić w następujących dawkach: 50 mg, 100 mg lub 150 mg. W Pana przypadku lku nie powinno się dzielić, należy przyjmowac dawkę 150 mg lub 100 oraz 50 mg. Na pewno są one dostępne w aptece.

Flukonazolu nie powinno się stosować w leczeniu grzybicy owłosionej skóry głowy. Flukonazol rzadko, ale jednak może mieć działanie toksyczne. Należy zachować daleko idącą ostrożność w leczeniu osób z zaburzeniami rytmu serca. Poza tym w bardzo żadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje o charakterze anafilaktycznym. Przy stosowaniu tego preparatu mogą wystąpić działania niepożądane, nie oznacza to jednak, zę wystąpią u każdej osoby przyjmującej lek. Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą: ból głowy, ból brzucha, wymioty, biegunka, nudności, zwiększenie aktywności: aminotransferazy alaninowej (ALT), aminotransferazy asparaginowej (AST), fosfatazy zasadowej we krwi, wysypka.

Na to jaką dawkę zleca lekarz ma przed wsztskim wływ wskazanie, w którym lek się stosuje. Dawki w różnych wskazaniach i w poszczególnych dnaich stosowania są rożne. Dlatego należy stosować się do wskazówek lekarza. Czas stosowania równeiż zależy od wskazania, w którym lek jest przyjmowany. Lek można przyjmowac neizależnie od posiłku. Flukonazol to lek chętnie stosowany i często zalecany w przypadku leczenia grzybicy.