Stosownie leku Kalipoz a badanie kału

Witam, mój lekarz rodzinny przypisał mi potas w tabletkach na receptę - Kalipoz, miałam go brać 2 razy dziennie jedną tabletkę przez tydzień, następnie raz dziennie i w momentach kiedy czuję, że mogę mieć jego niedobór dobrać wieczorem jeszcze jedną. Mam wahania potasu w organizmie bez konkretnej przyczyny. Gdzieś sobie ucieka z kawą i stresem chyba. Teraz pracuję dosyć ostro, długo i wyczerpująco.Zauważyłam dziś w kale tabletkę Kalipozu bez osłonki. Czy tak ma być czy to coś poważnego?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to prawidłowa sytuacja i świadczy o niewłaściwym wchłonięciu wspomnianej tabletki. Jednorazowo taka sytuacja nie jest jednak niebezpieczna i nie należy jej diagnozować.