Stosuje antykoncepcję - czy mogę być w ciąży pomimo wystąpienia krwawienia?

Witam,
tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać przy lekkim krwawieniu i mam pewien dylemat, ponieważ 12sta tabletkę wzięłam z opóźnieniem, a współżyłam z chłopakiem i nie stosowaliśmy żadnego innego zabezpieczenia.
Czy mogę być w ciąży choć dostałam okres? Teraz zauważyłam u siebie biały śluz. Słyszałam, że kobiety mogą miesiączkować nawet do 3 miesiąca ciąży? Czy podczas stosowanie tabletek jest tak samo? Martwię się, ponieważ mam mdłość i nie wiem czy to są objawy ciąży.
Dziękuję za pomoc.

Dzień dobry!

Jeśli opóźnienie było nie większe niż 24h to tabletki zachowują swoje właściwości antykoncepcyjne.
Biały śluz może też świadczyć o infekcji. Prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne.
jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości to proszę wykonać test ciążowy.

Z poważaniem