Stosuję dietę 1000 kcal

Mam 15 lat od 2 miesięcy stosuję dietę 1000 kcal, próbuje nie przekraczać tej liczby ponieważ do wakacji chce osiągnąć płaski brzuch. Mój jadłospis jest taki: nie jem 5 posiłków dziennie ponieważ nie daję rady (zdarza się że po obiedzie w ogóle nie jestem głodna aż do samego rana). Nie jem 5 posiłków bo nie odczuwam głodu. Mój jadłospis jest taki; śniadanie: trochę mleka 1,5% + płatki razowe lub musli albo 5 sucharków razowych do tego jabłko lub jakiś inny owoc. Obiad: Moją większą część talerza zajmują warzywa ... Zazwyczaj jem... szpinak, brokuły, szparagi, kalafior, pomidor, cebula, itd… do tego czasem kawałek chudego mięsa np.. kawałeczek piersi kurczaka (nie przepadam za mięsem, wolę ryby) natomiast po obiedzie jem mix świeżych owoców: jabłko, pomarańcz, truskawki. Kolacja: jogurt sojowy albo naturalny ze zbożem, do tego trochę mleka i płatki z ziarna lub musli i też jakiś owoc...

Do tego wszystkiego ćwiczę na bieżni, biegam ok 40 min dziennie, po czym robię brzuszki itd... ale czy jedząc tak nie przekraczam 1000 kcal i czy do wakacji osiągnę wymarzony płaski brzuch ...?? Dziękuję z góry pozdrawiam:*:*:*

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Pierwsze co muszę dość wyraźnie zaznaczyć to fakt, że dieta 1000 kcal to nie najlepsze rozwiązanie, szczególnie w Twoim wieku. Jesz stanowczo za mało. Nie dostarczasz z dietą wystarczającej ilości składników budulcowych i energetycznych, a jesteś w wieku intensywnego rozwoju. Ograniczając tak mocno kaloryczność diety obniżasz poziom swojego metabolizmu, narażając się tym samym na efekt jo-jo po zakończeniu diety, a także nadmierne wychudzenie i utratę miesiączki.

Przejdź zatem na co najmniej 1600-1700 kcal. Będziesz chudła wolniej, ale efekt nie będzie krótkotrwały. Produkty, które wybierasz są jak najbardziej prawidłowe. Możesz dodać chude sery i wędliny, pieczywo pełnoziarniste, drób. Pamiętaj, że jadłospis złożony z niemal samych warzyw i owoców nie zapewni dostatecznej podaży białka. Ponadto w prawidłowo zbilansowanej diecie 25-30% energii powinno pochodzić z dobrej jakości tłuszczu, więc i o nim nie zapominaj. Włącz zatem do jadłospisu ograniczone ilości olejów roślinnych, orzechów i tłustych ryb.

Pozdrawiam