Stosuję dietę i zamierzam ćwiczyć - co jeszcze mogę zrobić, by schudnąć?

Hej! Mam trzynaście lat. Jeszcze w październiku 2010 r. ważyłam 75 kg przy wzroście 163 cm. Do tego czasu dietą 1000 kcal schudłam 7 kg i też urosłam jakieś 2-3 cm. Od 3 tygodni bardzo się trzymam diety 1000 kcal, ale nic z tego - nie mogę schudnąć, tylko mi się metabolizm zwolnił... Teraz ważę 68 kg i ułożyłam sobie taki przykładowy jadłospis: 7.00 Śniadanie: owsianka lub tortilla otrębowa II Śniadanie (w szkole): Owoc 12:30 Obiad (jem w szkole): zazwyczaj jest to jakaś zupa i np. kartofle z jakimś mięsem i b. mała porcja warzyw 15:30-16:00 Podwieczorek: kanapki lub coś podobnego np. parówki drobiowe, jajecznica, warzywa. 18:30-19:00 Kolacja: Jogurt lub płatki na mleku. I będę liczyła kcal, aby nie przekroczyły 1200. Gdy będzię trochę cieplej mam zamiar zacząć ćwiczyć, długie spacery lub jazda na rowerze. Co jeszcze mogę zrobić, by schudnąć? Dodam, że jem bardzo mało smażonych rzeczy i słodyczy. Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Jeśli zależy Ci na pięknym ciele, przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się, jaką dietę stosować, aby była skuteczna i do tego nie powodowała efektu jo-jo. To, co teraz robisz ze swoim organizmem, to wielki błąd! Powinnaś natychmiast zaprzestać stosowania głodówek oraz jakichkolwiek diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to, magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. W Twoim wieku powinnaś spożywać minimum 1900 kcal, dlatego Twoja dieta nie wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie.

Zajrzyj do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacznij się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Proponuję udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie profesjonalną dietę.

Pozdrawiam.