Stosuję tabletki i pojawił się brzuszek. Czy to może być ciąża?

  Mam pytanie. Otóż panikuję. Wolę się upewnić. Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie co do godziny, od 18 lipca. Ostatnio było mi niedobrze, bolał mnie brzuch i miałam wzdęcia. Teraz został mi tylko powiększony brzuch. Tak na dole. Nie jest twardy, jest miękki. Czy brzuch na początku ciąży powinien być twardy, czy miękki? Boję się, że to może być ciąża. Nie jestem na nią gotowa.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeżeli przyjmujesz tabletki regularnie i nie łączysz ich z lekami obniżającymi ich skuteczność, ryzyko ciąży jest niezwykle niskie.
Objawy, które opisujesz bardziej odpowiadają nieżytowi błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Brzuch w pierwszych miesiącach rzadko zmienia napięcie, ale jest to cecha osobnicza.
Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że mogło dojść do zapłodnienia, możesz wykonać test ciążowy, ale wydaje się być całkowicie zbędny.

Pozdrawiam