Stosujemy prezerwatywę jako środek antykoncepcyjny - czy mimo to mogłam zajść w ciążę?

Witam, Mam w miarę regularne cykle - około 30 dni. Wsyd przyznać ale na 22 lata życia nigdy tego dokładnie nie kontrolowałam. Od jakiegoś czasu współżyję ze swoim chłopakiem. Zawsze używamy prezerwatywy i nigdy nie mieliśmy żadnej niebezpiecznej sytuacji z tym związanej, ale niestety spóźnia mi się okres 5 dzień... Dodam tylko że ostatnio żyłam w dużym stresie i byłam podziębiona .. Nie mam żadnych objawów ciąży, a test ciążowy pokazał że nie jestem w ciąży. Hmm i moje pytanie brzmi: Co dalej ? Powtórzyć test? Zrobić beta hcg z krwi? Zapisać się do ginekologa? Czy po prostu czekać na miesiączkę? Proszę o pomoc.

Witam, Prezerwatywa, o ile jest prawidłowo stosowana, należy do najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Wskaźnik Pearla wynosi wtedy dla niej 2, co oznacza, że 2 na 100 kobiet stosujących tę metodę zabezpieczenia zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Jak Pani widzi, nawet prawidłowe stosowanie prezerwatywy nie chroni Pani całkowicie. W obecnej sytuacji warto powtórzyć test za kilka dni. W przypadku powtórnego negatywnego wyniku testu, należy spokojnie poczekać na miesiączkę. Jeżeli ta nie pojawi się w ciągu kolejnych 2-3 tygodni, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam