Stosujemy prezerwatywy - czy mogę być w ciąży?

Dwa tygodnie temu straciłam dziewictwo i przez te dwa tygodnie ciągle się kochamy z moim chłopakiem. Ale zawsze z zabezpieczeniem - prezerwatywą. Ostatnio się przestraszyłam, bo zauważyłam zmiany w moim organizmie, które według tego co czytałam w internecie mogą wskazywać na ciążę. Mianowicie pojawiło się krwawienie dziąseł, wrażliwość piersi (są nabrzmiałe i bolą - zawsze tak mam przed miesiączką ale ją powinnam dostać dopiero za 2 tygodnie, więc to nie może być przyczyna) oraz żyły na piersiach. Dodam ,że mam 15 lat. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
nie wszystkie opisane przez Ciebie objawy wskazują na ciążę. Polecam wykonanie testu ciążowego, ewentualnie wizytę u lekarza ginekologa - w Twoim wieku na wizytę powinnaś udać się z rodzicem bądź opiekunem. Warto pamiętać, że nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%, jednak prawidłowe jej stosowanie obniża ryzyko poczęcia.
Pozdrawiam!