Obliczanie tygodnia ciąży a stosunek

Witam, mam pytanie dotyczące kwestii obliczania tygodnia ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 20go września, mąż był w delegacji więc kochaliśmy się tylko raz przed rozpoczęciem następnego cyklu- 18go października. Mam teraz dylemat, ponieważ wszyscy mi mówią,że to 6 tydzień ciąży, chociaż jest to niemożliwe. Jak wygląda obliczanie tygodnia ciąży w takim przypadku? Czy powinien on być liczony od 20 września, kiedy miałam ostatnią miesiączkę czy od 18 października, kiedy kochałam się z mężem? Nijak nie wychodzi mi z tego 6 tydzień ciąży... Jak wygląda obliczanie tygodnia ciąży? Skąd mam wiedzieć w którym jestem tygodniu ciąży? Czy to faktycznie 6 tydzień ciąży i jeśli tak to w jaki sposób to jest możliwe? Chciałabym wiedzieć na przykład co w danym momencie powinnam robić a bez obliczenia tygodnia ciąży to jest znacznie trudniejsze... Czy mogę prosić o pomoc? :) Z góry dziekuję.

Milena Lubowicz

W położnictwie oblicza się tydzień ciąży na podstawie terminu ostatniej miesiączki, niezależnie od tego, kiedy doszło do zapłodnienia. Może okazać się, że data porodu skorygowana z usg będzie trochę inna, niż ta z terminu ostatniej miesiączki. Ale nie jest to powód do niepokoju.
Pozdrawiam