Stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. biorę tabletki antykoncepcyjne, skonczyłam jedno opakowanie i jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Pierwszy raz kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, gdyż stwierdziłam ze tabletki są wystarczającą ochroną. Okresu dostałam 2 dnia przerwy, aa 4 dnia uprawiałam znówu seks z dodatkowym zabezpieczeniem. Od Poniedziałku zaczynam brac kolejny blister tabletek. Czy jest minimalna szansa ze moge być w ciąży ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeśli bezpośrednio po okresie 7-dniowej przerwy zacznie Pani stosować tabletki z następnego blistra, ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana również podczas okresu przerwy. Co prawda żadna metoda antykoncepcyjna nie chroni w 100% przed ciążą, jednak regularnie stosowana doustna antykoncepcja jest jedną z najskuteczniejszych metod jej zapobiegania. Ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe.