Stosunek bez prezerwatywy a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, czy uprawiając seks z dziewczyną najpierw w prezerwatywie, a następnie po 3-4 godzinach bez prezerwatywy i bez mycia członka pomiędzy stosunkami istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę? Stosunek miał miejsce 10 dnia cyklu w 28-dniowym cyklu. Podczas drugiego zbliżenia nie doszło do wytrysku.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosunek przerywany nie jest pewną metoda antykoncepcji a do zbliżenia doszła w czasie dni płodnych więc nie można wykluczyć ciąży. Ryzyko oceniam jednak jako stosunkowo niskie.