Stosunek bez prezerwatywy, negatywny test ciążowy a objawy ciąży

Witam, mam 18 lat, jakieś 3, 4 lub 5 tygodnie temu, gdy kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy i skończył we mnie, więc poszłam szybko się umyć itd. Ostatnio okres miałam 11sierpnia i powinnam dostać 8września. Gdy zauważyłam, że okres się spóźnia zrobiłam test i wyszedł negatywny. Mam "objawy" ciąży tj jem o wiele więcej niż wcześniej, bolą mnie plecy, piersi a raczej sutki, mam większy brzuch. Czy to może być ciąża?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Objawy które Pani opisuje - owszem występują w ciąży ale najwcześniej pod koniec pierwszego trymestru, a nie 3 czy 4 tygodnie po zapłodnieniu - mam na myśli głównie powiększenie obwodu brzucha, zwiększony apetyt, ból pleców.
Umycie się po stosunku w żaden sposób nie chroni przed zapłodnieniem.
Powinna Pani wykonać ponownie test ciążowy lub oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi, co da jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy jest Pani w ciąży.
Zarówno w przypadku wyniku pozytywnego (ciążą) jak i negatywnego, powinna się Pani udać na wizytę do ginekologa, aby ustalić przyczynę spóźniającej się miesiączki.