Stosunek bez wytrysku i orgazmu a możliwość zapłodnienia

Seks, stosunek bez wytrysku/orgazmu. Witam, mam 27 lat i nie przyzwyczaiłem się do dochodzenia podczas stosunku. Nie jestem nawet blisko orgazmu, o wytrysku mogę zapomnieć jak na razie, jeszcze mi to nie sprawia takiej przyjemności. Nie martwi mnie to, ale... ale... widzę w internecie rożne opinie na temat kropelkowania/prejeekulatu, przedwczesnym wytrysku i jestem troszkę zagubiony, i zmartwiony czy mógłbym zapłodnić partnerkę bez wytrysku/orgazmu. Z tego co mi się wydaje to byłoby to możliwe gdybym na chwilę przed wytryskiem przerwał stosunek i doszedł poza. Myśli te wywołują dodatkowy lęk, więc wolę się upewnić, chciałbym przeżywać moją relację do zbliżającej się miesiączki mojej partnerki w spokoju zanim rozpocznie antykoncepcję hormonalną...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Istnieje możliwość zapłodnienia partnerki podczas współżycia bez zabezpieczenia, nawet jeśli nie dojdzie do wytrysku. Tak jak Pan napisał, pewna liczba plemników może się wydostać w postaci preejakulatu. Nie jest to wysokie ryzyko, ale często powtarzane stosunki przerywane czy stosunki bez wytrysku mogą spowodować ciążę. Radzę się zabezpieczać prezerwatywą do momentu rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej. Pozdrawiam serdecznie!