Stosunek bez wytrysku po odklejeniu plastra

Witam! Używałam plastrów antykoncepcyjnych Evra, ostatni plaster zdjęłam w piątek, przez swoje niedopatrzenie (myślałam, że na odpisie recepty mam jeszcze jedno opakowanie), nie mogłam przykleić kolejnego plastra. W piątek w którym miałam założyć kolejny plaster odbyłam stosunek nie zakończony wytryskiem w pochwie (było to jeszcze w czasie miesiączki). Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę w tym przypadku? Jak długą przerwę muszę zrobić, aby powrócić do stosowania leku? (biorę je od 3 lat)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Proponuje wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od stosunku. Jeżeli będzie on negatywny można zacząć stosować ponownie plastry w kolejnym cyklu.