Stosunek bez zabezpieczenia a tabletka 72h po

Witam. Mam 21l. W styczniu bralam tabletki antykoncepcyjne ostatnia tabletke przed siedmiodniową przerwa wzielam 18.01 okres dostalam 6 dni pozniej trwal 4dni. Przestalam brac antykoncepcje. 3.02 odbyl sie stosunek z zakonczeniem "w srodku" bez zabezpieczenia. 5.02 po godz 18 wzielam tabletke " 72H PO" czy jest ryzyko ciazy? Prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ tabletki awaryjne nie mają 100% skuteczności, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W cerlu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.