Stosunek bez zabezpieczenia i wytrysku dzień po miesiączce

Kochałam się z chłopakiem dzień po skończonej miesiączce, nie zabezpieczyliśmy sie, on skończył poza mna, moje cykle trwaja średnio 26-29 dni. Jakie jest ryzyko ze doszło do zapłodnienia?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Prawdopodobieństwo ciąży jest stosunkowo małe. W przyszłości proponuję wybierać dni tuż przed rozpoczęciem się krwawienia miesiączkowego - są to dni niepłodne i nie ma wtedy ryzyka zapłodnienia.