Stosunek bez zabezpieczenia w dni płodne a ryzyko ciąży

Czy gdy kochałem się z dziewczyną w dni nie płodne bez zabezpieczenia i nie doszło od wytrysku w pochwie tylko na zewnątrz to mogła zajść w ciąże?! i czy gdy pojawiły się 2 dni później dni płodne i wydzielał jej się śluz z pochwy to też może dojść bez stosunku do zapłodnienia? jaka jest szansa że nie zajdzie ??!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje realne ryzyko zapłodnienia. W preejakulacie także znajdują się plemniki. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych nawet kilka dni.