Stosunek bez zabezpieczenia w drugim dniu miesiączki a wyniki testu ciążowego

W drugim dniu miesiączki miałam stosunek bez zabezpieczenia, 92 g. później zażyłam EllaOne, Dzis 23 dzień cylku, 21 dni po stosunku, 18 dni po tabletce, brak miesiączki , test robiony wczoraj rano wyszedł negatywny .Dwa dni wcześniej też negatywny.Czy test robiony ok trzech tygodniach po stosunku jest już wiarygodny, czy EllaOne może mieć wpływ na wynik testu??

Renata GrzechociĹska

Witam.
Test po takim czasie jest wiarygodny. Dlatego ryzyko ciąży jest znikome. Żeby całkowicie wykluczyć ciąże może Pani wykonać pomiar B-hCG we krwi. Brak miesiączki wynika ze zmian hormonalnych jakie zazwyczaj powodują tabletki antykoncepcyjne "po".
Pozdrawiam