Stosunek bez zabezpieczenia w ostatni dzień płodny a ryzyko ciąży

Witam. 5 dni temu uprawiałam z chłopakiem seks bez zabezpieczenia. Był to stosunek przerywany ,wytrysku nie było . Problem w tym ,że dopiero po stosunku dotarło do mnie ,że był to mój ostatni dzień płodny. Do tej pory nie miałam żadnych objawów zagnieżdżania się zarodka , żadnego bólu w jajnikach ani w podbrzuszu. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.Brak objawów nie wyklucza zapłodnienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.