Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek dzień przed planowaną miesiączką a ryzyko ciąży u nastolatków

Witam mam 25 lat , mojej dziewczynie się spóźnia okres JUŻ 7 dni . Moja dziewczyna ma 24 lat . Uprawialiśmy seks, 2-3 dni przed okresem , nie zabezpieczaliśmy się. Moją dziewczynę od 7 dni boli brzuch . Co mamy zrobić ??
15 LAT ponad rok temu

Wskazania do nacięcia krocza podczas porodu

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Ryzyko ciąży choć niewielkie, oczywiście istnieje. Można wykonać test ciążowy - do kupienia w aptece i niektórych drogeriach. Ból brzucha może mieć wiele przyczyny. Stres spowodowany spóźniającą się miesiączką może wywołać takie objawy. Jednak dziewczyna powinna zostać zbadana przez lekarza ginekologa. Jest to pożądane w przypadku każdej kobiety aktywnej seksualnie, a zwłaszcza jeśli występują zaburzenia miesiączkowania. Przypominam, iż w związku z tym, że dziewczyna nie ma ukończonych 16 lat na wizytę powinna zgłosić się ze swoim prawnym opiekunem. W przeciwnym razie badanie nie będzie mogło być przeprowadzone.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowny Panie, Proszę wykonać oznaczenie poziomu HCG w surowicy krwi-uzyskają Państwo odpowiedź czy Pana partnerka jest w ciąży. Jeśli tak wskazana pilna wizyta u ginekologa. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy