Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek dzień przed planowaną miesiączką a ryzyko ciąży u nastolatków

Witam mam 25 lat , mojej dziewczynie się spóźnia okres JUŻ 7 dni . Moja dziewczyna ma 24 lat . Uprawialiśmy seks, 2-3 dni przed okresem , nie zabezpieczaliśmy się. Moją dziewczynę od 7 dni boli brzuch . Co mamy zrobić ??
15 LAT ponad rok temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Ryzyko ciąży choć niewielkie, oczywiście istnieje. Można wykonać test ciążowy - do kupienia w aptece i niektórych drogeriach. Ból brzucha może mieć wiele przyczyny. Stres spowodowany spóźniającą się miesiączką może wywołać takie objawy. Jednak dziewczyna powinna zostać zbadana przez lekarza ginekologa. Jest to pożądane w przypadku każdej kobiety aktywnej seksualnie, a zwłaszcza jeśli występują zaburzenia miesiączkowania. Przypominam, iż w związku z tym, że dziewczyna nie ma ukończonych 16 lat na wizytę powinna zgłosić się ze swoim prawnym opiekunem. W przeciwnym razie badanie nie będzie mogło być przeprowadzone.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowny Panie, Proszę wykonać oznaczenie poziomu HCG w surowicy krwi-uzyskają Państwo odpowiedź czy Pana partnerka jest w ciąży. Jeśli tak wskazana pilna wizyta u ginekologa. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy