Stosunek po przerwaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Dzień Dobry. Ostatni raz miałam miesiączkę od 08.10.13 (wtorek) i w dni płodne (20.10.13) uprawiałam sex i niestety była wpadka. Ogólnie biorę tabletki anty, ale wtedy je zgubiłam i nie brałam przez około tydzień. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? I jakie są pierwsze objawy? Ja odczuwam senność, jestem co chwile głodna i często oddaje mocz, czy to może być ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawdopodobieństwo ciąży istnieje. Objawy, które Pani opisuje mogą o niej świadczyć, ale nie są to pewne oznaki ciąży. Należy wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki, jeżeli ta się nie pojawi.