Stosunek po skończeniu antybiotykoterapii przy stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych

Witam. Dwa dni temu skończyłam kurację antybiotykiem AMOTAKS 1g, biorąc przy tym tabletki antykoncepcyjne SIDRETELLA 20 (Z tego co wyczytałam osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych). Dziś uprawiałam seks z chłopakiem i doszło do wytrysku we mnie. Jakie może być prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę pomimo że 2 dni temu skończyłam kuracje antybiotykiem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Przyjmowanie antybiotyku w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej wymaga dodatkowego zabezpieczenia w trakcie antybiotykoterapii oraz przez 7 dni po jej zakończeniu. Dlatego w opisanym przypadku istnieje zwiększone ryzyko ciąży.