Stosunek przed odstawieniem tabletek - czy jest ryzyko ciąży?

Witam, od 8 miesięcy brałam tabletki. 8 dni przed ich odstawieniem odbył się stosunek (dokładnie było to 16 paź i wchodziło w to 6 tabletek czynnych i 2 placebo). 25 października dostałam krwawienie z odstawienia i następnego opakowania już nie zaczęłam. Mam bardzo niepokojące objawy, zawroty głowy, ból podbrzusza, bardzo bolą mnie brodawki, jestem kapryśna i po prostu odchodzę już od zmysłów dobijając się, że to może być ciąża. Czy mam jakiekolwiek podstawy żeby się martwic? Dodam ze robiłam wczoraj test ciążowy, wyszedł negatywny, ale nie wiem czy na miarodajny wynik jeszcze nie jest zbyt wcześnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki i później można uznać raczej za wiarygodny. Dla pewności, możesz powtórzyć test w 14 dniu od ostatniego stosunku.

Do zbliżenia doszło właściwie w ostatnim dniu pełnego zabezpieczenia, biorąc pod uwagę nierozpoczęcie nowego blistra. Jeżeli nie odbyłaś ponownego stosunku w ciągu kolejnego tygodnia, nie masz powodów do niepokoju.
Pozdrawiam