Stosunek przed wystąpieniem miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Wczoraj uprawiałem seks ze swoją dziewczyną i kiedy byłem w środku zsuneła mi się prezerwatywa. Stosunek trwał jeszcze chwile ale na szczęście w pore zauważyłem, przerwaliśmy stosunek i wyciągnąłem z niej prezerwatywe. Nie doszło do wytrysku. Dziewczyna jest 1-2 dni przed teoretycznym momentem wystąpienia okresu. Czy powinna udac się do ginekologa ? Czy w takiej sytuacji istnieje duże ryzyko zajścia w ciąże ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Dni tuż przed rozpoczęciem się krwawienia miesiączkowego to dni bezwzględnie niepłodne. Nie ma możliwości zapłodnienia ponieważ jest już wiele dni po owulacji.