Stosunek przerywany a ryzyko ciąży przez preejakulat

Dzień dobry, współżyłam z chłopakiem w lipcu, w sierpniu, dokładnie 21 dostałam terminowo krwawienie, jednak nie takie jak zwykle, trwało dosłownie 2 dni i było skąpe. 15 września powinnam dostać okres, jednak się nie pojawił do dzisiaj. Mój cykl miesiączkowy wynosi 25 dni. Dodam, że w lipcu uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, tzw. stosunek przerywany, ani razu nie doszło do wytrysku ani wewnątrz, ani na zewnątrz. Jednak na prześcieradle, które było granatowe zauważyłam rano białe ślady spermy. Czy możliwe jest zajście w ciążę poprzez preejakulat?

Witam! Oczywiście jest możliwe zajście w ciążę. Każdy stosunek, nawet gdy stosuje się antykoncepcję może zakończyć się ciążą, ponieważ nie istnieje stu procentowo skuteczna metoda. Stosunek przerywany trudno nawet nazwać metodą antykoncepcyjną, ponieważ jest całkowicie nieskuteczny, również z powodu wspomnianego przez Panią preejakulatu. Po dwóch tygodniach od stosunku polecam zrobić test ciążowy. Wykonanie go we wcześniejszym terminie może dać wynik fałszywie negatywny. Jeśli wynik będzie pozytywny lub nieprawidłowe krwawienia będą się utrzymywać proszę udać się na wizytę do ginekologa. Dopiero lekarz po badaniu może ze 100% pewnością stwierdzić lub wykluczyć czy kobieta jest w ciąży. W przypadku wyniku ujemnego, jeśli pragnie Pani zminimalizować ryzyko zajścia w ciąże polecam zapoznanie się z tematem antykoncepcji lub udać się do ginekologa, który pomoże dobrać najbardziej odpowiednią dla Pani metodę. Pozdrawiam