Stosunek przerywany a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam . Wraz z moim partnerem uprawialiśmy sex przerywany w 1 dniu 7 dniowej przerwy w braniu tabletek anty . Teraz po 7 dniowej przerwie mam brać słabsze tabletki Bonadea->vibin mini . Czy istnieje możliwość że nie będę zabezpieczona 7 dnia i mogę zajść w Ciąże po stosunku przerywanym który odbył się 1 dnia ?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku zamiany preparatu na słabszy nie powinno wykonywać się przerwy. Stąd też istnieje możliwość zaistnienia niewystarczającej ochrony.