Stosunek przerywany, brak miesiączki

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne od 18 roku życia (teraz mam 23). Od początku wakacji 2010 przestałam brać. Kocham się z moim mężczyzną bez jakiegokolwiek zabezpieczenia tzw "stosunek przerywany". Od stycznia mam problemy z miesiączką. W grudniu spóźniła mi się 2 tygodnie. Teraz miałam dostać 28 stycznia, niestety nadal jest jej brak rzadko mi się to zdarzało. Mam zgagę, jestem przemęczona, zmiany nastroju, apetytu czasami brak, często korzystam z toalety, dziwnie boli mnie brzuch. Od stycznia mam też małe problemy, dużo się w moim życiu wydarzyło. Robiłam test w grudniu, kiedy spóźniła mi się pierwszy raz miesiączka i wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Podczas stosunku przerywanego może dojść do kontaktu z preejakulatem, który zawiera plemniki. Dlatego może w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia. Proponuję wykonanie testu ciążowego. Wcześniejszego testu ciążowego wykonanego w grudniu nie można odnieść do obecnej sytuacji.
Nieregularne  miesiączki mogą być wynikiem m.in. zaburzeń hormonalnych.
Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a miesiączka się nie pojawiła lub ponownie opóźniła wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam