Stosunek przerywany, brązowe plamienie - czy to znaczy, że jestem w ciąży?

Witam,
1 października miałam miesiączkę, która trwała 5 dni, 9 października kochałam się z chłopakiem, stosunek był przerywany, miesiączkę dostałam 25 października. Zamiast 30., czyli o kilka dni wcześniej.

Teraz zaobserwowałam u siebie brązowe plamki na bieliźnie, nie wiem co jest grane, czy jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, czy jesteś w ciąży. Ryzyko jednak istnieje. Stosunek przerywany jest najbardziej zawodną metodą antykoncepcji. Dla sprawdzenia sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. W Twoim przypadku będzie już wiarygodny.
Plamki, które opisujesz, mogą, ale nie muszą, być objawem ciąży. Możliwe, że były to plamienia okołoowulacyjne (ok. 12 dzień cyklu). Mogą też być objawem chorób narządów rodnych, m.in.: infekcji dróg rodnych, zaburzeń hormonalnych, mięśniaków macicy i innych.
Ze względu na mnogość przyczyn warto skontaktować się z ginekologiem, który po dokładnym wywiadzie, badaniu ogólnym dróg rodnych i badaniu USG będzie mógł ewentualnie włączyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam