Stosunek przerywany: czy jest możliwość bycia w ciąży?

7 dnia cyklu kochałam się z chłopakiem. To był ostatni dzień miesiączki i pierwszy po miesiączce. Użyliśmy prezerwatyw, ale dodatkowo na wypadek gdyby pękła, nie kończył we mnie. Czy przy takim zabezpieczeniu jest możliwość zajścia w ciąże? Zaczęłam się dość stresować i bolało mnie podbrzusze, ale wydaje mi się, że przez infekcję, ponieważ mam ją teraz. Czy infekcja po stosunku może sygnalizować ciążę? Zastosowałam oliwkę dla poślizgu, wydaje mi się, że to może uczulenie. Mój pierwszy raz i drugi odbył się 20 lutego. 14 - dostałam miesiączkę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

W opisywanym przez Ciebie przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest znikome, a wręcz niemożliwe. Do zapłodnienia może dojść gdy nasienie, bądź płyn preejakulacyjny zostanie wprowadzony do dróg rodnych kobiety.

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

Infekcja po stusunku nie sygnalizuje ciąży.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl