Stosunek przerywany jako ochrona przed ciążą

Witam. 1 stycznia kochałam się ze swoim chłopakiem. Niestety, zapomnieliśmy o antykoncepcji, chociaż zastosowaliśmy stosunek przerywany. Wiem, że to nie jest dobry pomysł, ale cóż. Stało się. Było to w dniu owulacji. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Jak szybko mogę zrobić testy ciążowe z moczu i test beta HCG z krwi, żeby się czegoś dowiedzieć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje ryzyko ciąży, gdyż w preejakulacie wydzielanym przez partnera przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Test z moczu - po 14 dniach od stosunku. Beta hCG po minimum 8 dniach (choć zależy to od metody oznaczania w laboratorium, najlepiej zapytać się o czułość metody stosowanej w miejscu, gdzie chce Pani wykonać badanie i zastosować się do ich wytycznych).