Stosunek przerywany pięć dni przed okresem - czy jest ryzyko ciąży?

Razem z dziewczyną ostatnio uprawialiśmy stosunek przerywany. Tuż po wyjęciu spuściłem się. A ona jest 5 dni przed okresem. Czy może zajść w ciążę? Wcześniej przed tym stosunkiem kochaliśmy się z prezerwatywą i doszedłem w gumie, jej cykl trwa 30-31 dni. Dnia 6 grudnia zaczął jej się okres, jak to jest z dniami niepłodnymi, płodnymi?
Poradźcie proszę!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

w przypadku cykli 30-31-dniowych dni płodne przypadają pomiędzy 10 a 20 dniem cyklu. Zatem 5 dni przed miesiączką był to okres dni niepłodnych. Jednak należy pamiętać, że podczas dni niepłodnych ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe, ale nie równe zeru. Dlatego po około dwóch tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam