Stosunek przerywany po owulacji a ryzyko ciąży

Witam,mierzę temperaturę codziennie o stałej godzinie zanim wstanę z łóżka.18DC temperatura spadła co według mnie zwiastowało owulację,19 i 20DC temperatura zaczęła znów rosnąć, szyjka macicy się zamknęła,zrobiła się twarda, skierowana w tył oraz pojawił się biały,nierozciągliwy śluz. Dziś (20DC) odbyłam stosunek przerywany, z informacji od partnera wiem,że poprzedni wytrysk miał ponad 24h temu oraz zakończyliśmy zbliżenie na długo przed jego szczytowaniem.Czy powinnam obawiać się ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną. Ponieważ zatem współżyli Państwo bez zabezpieczenia, to nawet jeśli były to dni statystycznie niepłodne, ryzyko ciąży istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.