Stosunek przerywany przed miesiączką a ryzyko ciąży

Dzień dobry. Mam do państwa następujące pytanie; czy w moim przypadku możliwe jest zapłodnienie? 15 i 16 października uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany. 17 dostałam miesiączkę, trwała ok.8 dni, pierwsze cztery był obfite, potem śluz zmieniał barwę, aż stał się brunatny i zaniknął. Moje cykle od kilku miesięcy są od 27 do 31 dni. Dzisiaj jest 20 dzień cyklu a ja zaczynam obawiac się czy nie jestem w stanie błogosławionym. Przez kilka dni występował częstomocz. Kiedy mogę zrobic test?

Milena Lubowicz

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, gdyż w preejakulacie znajdują się plemniki, także prawdopodobieństwo ciąży istnieje, chociaż nie jest duże. Test można wykonać w terminie spodziewanej miesiączki, natomiast 10 dni od zdarzenia można wykonać poziom BhCG z krwi.
Pozdrawiam