Stosunek przerywany tydzień po okresie a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie. Kochałam się z chłopakiem, był to stosunek przerywany, trwał chwilę, od razu przed wytryskiem chłopak wyjął penisa, dodam że miało to miejsce tydzień po okresie, czy jest możliwość zajścia w ciążę? na dniach mam dostać okresu, bolą mnie piersi, mam wahania nastrojów, jednak bardzo się boję. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą. W preejakulacie znajdują się zdolne do zapłodnienia plemniki. Dodatkowo jeżeli stosunek odbył się tydzień po zakończeniu okresu były to dni płodne. Szansa na ciążę jest duża.