Stosunek przerywany w 9 dniu cyklu a prawdopodobieństwo ciąży

Dzien dobry. Odbylam stosunek przerywany 17 lipca czyli 9 dni po rozpoczeciu cyklu (9 lipca) przy spodziewanej miesiaczce okolo 9/10 sierpnia (moje cykle sa raczej regularne). Jaka mam szanse zajsc w ciaze?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawdopodobieństwa zajścia w ciążę w opisanym przez Panią przypadku nie da się w sposób jednoznaczny określić- na pewno istnieje możliwość ciąży gdyż stosunek przerywany nie jest 100 % metodą antykoncepcji. Dodatkowo do stosunku doszło w płodne dni cyklu. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy w przypadku gdy opóźni się miesiączka o kilka dni.Pozdrawiam