Stosunek przerywany w dniu owulacji a ryzyko ciąży

Uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany. Jego członek gdy we mnie wchodził, był mokry, wydaje mi się, że to był tak zwany preejakulat. Później uprawialiśmy petting i doszło do wytrysku na zewnątrz. Po kilku godzinach wszedł znowu we mnie już po wytrysku, ale do kolejnego wytrysku w pochwie nie doszło.
Dodam, że miałam dzień owulacyjny minęło nie całe dwa tygodnie, a ja mam nudności boję się zrobić test:(
Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl