Stosunek seksualny podczas miesiączki a ryzyko zakażenia HIV

Witam. Wczoraj uprawiałem seks z kobietą, lecz o tym że ma okres dowiedziałem się dopiero dziś. Wczoraj po stosunku zobaczyłem na prezerwatywie krew, ale nie przejąłem się tym. Dziś jednak obawiam się że mogło dojść do zakażenia hiv. Dodam jeszcze, że przed zwykłym stosunkiem odbyliśmy seks oralny, językiem dotykałem jej pochwy przez krótki czas, ale nie zauważyłem wtedy żadnych śladów krwi. Czy mogło zatem dojść do zakażenia, jeżeli dotykałem pochwy wcześniej? nie wiem czy przed też krwawiła.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Pana przypadku jak najbardziej mogło dojść do zakażenia wirusem HIV. Zdecydowanie warto zatem skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych - być może wskazana będzie profilaktyka farmakologiczna.