Stosunek seksualny przed okresem a ryzyko ciąży

Czy seks przed okresem, gdy chłopak ma prezerwatywę jest bezpieczny? Zakładając, że prezerwatywa nie zsunie się i nie pęknie?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Skuteczność stosowania prezerwatyw oceniana jest na 98% przy pełnym stosowaniu się do zaleceń i 85% przy typowym stosowaniu.

Milena Lubowicz

Prezerwatywa daje 97% skuteczności antykoncepcyjnej, także proszę się nie niepokoić.
Pozdrawiam